Zestaw kosmetyków do brody na Walentynki

prezent na walentynki dla chłopaka- karty może być jednocześnie elegancki i praktyczny, a jeśli chłopak uległ modzie na wypielęgnowaną brodę, to zestaw kosmetyków lub narzędzi do jej pielęgnacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak wyglądają takie zestawy i co się w nich znajduje?

Zestawy kosmetyków do brody

Od kilku lat trwa moda na mężczyzn drwaloseksualnych, a więc takich, którzy obowiązkowo muszą mieć wypielęgnowany zarost i epatować męskością. W rezultacie powstaje coraz więcej punktów oferujących usługi wykwalifikowanych barberów, ale część mężczyzn doskonale wie, jak dbać o swoje brody. Wystarczy tylko dać im narzędzia. W prezentowych zestawach pielęgnacyjnych znajdują się zazwyczaj specjalne mydło do brody, olejek zmiękczający oraz balsam. Jednym z kultowych już zestawów o wysokich walorach pielęgnacyjnych i zapachowych jest zestaw RareCraft Legendy Rocka Nomada, który wyróżnia się ciężkim, dymnym zapachem typowym dla stuprocentowych mężczyzn. Z kolei w zestawie Roomcays, poza balsamem i olejkiem do brody, znajduje się również wosk, dzięki któremu można dowolnie wymodelować wąsy.

Zestawy do brody z narzędziami

Zestawy do brody z narzędziami są o wiele bardziej zaawansowane, ponieważ zawierają również narzędzia, dzięki którym mężczyzna na długi czas będzie mógł zrezygnować z usług barberów. W kompletach znajdują się nie tylko balsamy, olejki i wosk, ale również specjalnie wyprofilowane grzebienie do brody, których kształt pozwala na zachowanie symetrii, a także małe nożyczki do skracania pojedynczych włosków. Firma Beard Bross ogeruje na przykład komplet prezentowy, w którym znalazły się rozkładany grzebień z wyprofilowaną rączką, drewniana szczotka z miękkim włosiem, ostre nożyczki oraz szampon do brody, odżywka, olejek zmiękczający, pasta stylizująca oraz wzornik do regulacji linii zarostu. Taki prezent walentynkowy spodoba się chłopakom, którzy cenią upominki równie atrakcyjne, co praktyczne i stosowane na co dzień. Zwłaszcza, że zestawy z narzędziami mogą posłużyć przez lata.